Jestem Blog

Techniki malarskie – obrazy

No Gravatar

Techniki malarskie we współczesności nie mają ograniczeń. Dobre i umiejętne posługiwanie się narzędziami podczas pracy nad obrazem ma pozytywne rezultaty. Dlaczego? Dlatego, że można wypracować własną, rozpoznawalną technikę, pokazać coś nowego, oryginalnego.

Najstarszą metodą posługiwania się narzędziem, która przetrwała do dziś są przede wszystkim pędzle z włosa naturalnego oraz syntetycznego.

Malować obrazy można wszystkim, m.in. farbami olejnymi, akrylowymi, kredkami, pastelami suchymi, pastelami olejnymi, farbami akwarelowymi itp. Każde podłoże malarskie jest zróżnicowane i inne. Do farb olejnych podłożem malarskim są najczęściej podłoża sztywne, twarde, np. podobrazia, dykty, płyty pilśniowe, zaś do pasteli stosuje się głównie papier przystosowany do tego typu malarstwa.

Farby olejne to jedna z najstarszych technik malarskich. Do rozcieńczania farb akwarelowych stosuje się wodę lecz do farb olejnych stosuje się terpentynę bądź medium olejno-żywiczne, wtenczas farba lepiej „rozsmarowuje” się na płótnie.

Ramy do obrazów służą ukończeniu dzieła. Każdy rodzaj ramy powinien być przypasowany gabarytowo oraz kolorystycznie tak, aby całość dobrze się prezentowała. Podczas oprawy prac, np. akwarelowych, można dodatkowo zastosować passe-partout z dodatkiem szkła. Zastosowanie ram jest równie różnorodne jak techniki malarskie, zatem wszystko zależy od każdego Artysty jak ukaże własną pracę artystyczną.

Zobacz również >>> Vanitas

Podobne notki

***

 

 

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.Jestem Blog is proudly powered by WordPress
" Wszytkie " prawa zastrzeżone
0   0   0   0   0   0
01.08.2007 - 19.05.2021 © Tworzenie stron
Entries (RSS) and Comments (RSS).