Jestem Blog

Pejzaże

No Gravatar

Człowiek w ciągłym pościgu za magią mistrzostwa dociera do twórczości artystycznej i tu włośnie odnajduje prace ludzi, którzy niestrudzenie przez ogromną ilość wieków oraz miesięcy i dni studiowali naturę piękna. Pejzaże P.GalińskiNie bez powodu można stwierdzić, iż piękno jest potężną a także naprawczą mocą. Ta moc powoduje namiętność, skupia zainteresowanie i włada działaniem ciała jak i psychiki. Uczucia artysty rodzą się i materializują w formie obrazów bądź innych struktur artystycznych.

Rozważając zagadnienie w jakim czasie a także z jakiego powodu istota ludzka rozpoczęła tworzyć obrazy dochodzimy do nieogarnionej liczby hipotez. Dzieła sztuki rzeźba, malarstwo jakby od niepamiętnych czasów były obecne i formułują dziedzictwo kulturalne człowieka. Są one zakodowane w naturze i jeśli można tak stwierdzić powstają samoistnie niezależnie od inklinacji za przyczyną bliżej nieokreślonej konieczności kreacji jak i obcowania z pięknem.

Piękno jako pojęcie filozoficzne posiada wiele twarzy według natury wynika z podstawowych popędów jak też jest głęboko zakorzenione w ludzkiej naturze.

zobacz  >>> pejzaże

Podobne notki

***

 

 

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.Jestem Blog is proudly powered by WordPress
" Wszytkie " prawa zastrzeżone
0   0   0   0   0   0
01.08.2007 - 09.05.2021 © Tworzenie stron
Entries (RSS) and Comments (RSS).