Jestem Blog

Starocie

No Gravatar

W moim starym domu odnalazłem kiedyś pokaźny zbiór ciekawych staroci na strychu. Był to dom odkupiony od innej osoby, zatem nie wszystko stamtąd zniknęło, gdyż Pan ten, dość już w podeszłym wieku postanowił nie zabierać ze sobą większości tych rzeczy. Oczywiście wtedy przystaliśmy.
Szperając po stryszku znalazłem w jednym z pudeł stare zegarki.  Moje zdziwienie było tym większe, gdy okazało się, że są one warte dość pokaźne sumy pieniędzy. Na najwyższym z przygotowanych tam ze starannością regałów stał dość ogromny i mało zniszczony świecznik mosiężny, wyglądający jak nie z tej epoki. Faktycznie to były niesamowicie stare antyki. Urządzaliśmy w tym miejscu poddasze dla syna, zatem wszystko chętnie sprzedaliśmy za całkiem pokaźną sumę.

Oczywiście wcześniej jednak z grzeczności skontaktowaliśmy się z poprzednim właścicielem, by nie sprzedać jakiś rzeczy o dużej wartości sentymentalnej. Tej jednak bez problemu zgodził się i śmiał się, że dopiero teraz się za te klamoty wzięliśmy. Cóż zawsze parę groszy się przyda, a przy okazji mieliśmy posprzątane u góry.

Podobne notki

***

 

 

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.Jestem Blog is proudly powered by WordPress
" Wszytkie " prawa zastrzeżone
0   0   0   0   0   0
01.08.2007 - 19.05.2021 © Tworzenie stron
Entries (RSS) and Comments (RSS).