Jestem Blog

Galeria – obrazy i fotografie otworkowe Michała Pierzchalskiego

No Gravatar

W galerii prezentowane są obrazy olejne i akrylowe artysty Michała Pierzchalskiego. Tematyka jest różnorodna, tematy jakby wybrane od niechcenia, ale po dłuższym kontemplowaniu okazuje się że artysta wnikliwie obserwuje codzienną rzeczywistość.

Artysta również prezentuje :girl: fotografie otworkowe, które są wykonywane własnoręcznie skonstruowanymi aparatami. Zdjęcie powstaje na papierze o wymiarach 30x40cm. Zamiast tradycyjnego obiektywu – otworek wykonany w blaszce.

Dzięki tej technice autor uzyskuje ciekawe efekty – przede wszystkim bardzo duży kąt “widzenia”, głębię ostrości (od 0 do nieskończoności) – otworek to przecież bardzo duża przysłona – w tym wypadku F=330. Z uwagi na długi czas naświetlania na zdjęciach obserwuje się efekt “znikania”. Na zdjęciach zazwyczaj nie ma żywych osób, poruszających się samochodów. Fotografując ruchliwą ulicę w godzinach szczytu na zdjęciu będzie pusta i tylko gdzieniegdzie pojawią się “duchy”.
Dzięki temu można zarejestrować zarówno detal przy naszych stopach jak i pejzaż w oddali. Lecz będzie to świat jedynie drzew i budowli, ponieważ przedmiotów będących w ruchu aparat nie rejestruje. Tylko czasem pojawia się niewyraźnych zarys człowieka, który zatrzymał się na chwilę. Może tak nas widzą drzewa i skały?

http://www.pracownia.info

Podobne notki

***

 

 

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.Jestem Blog is proudly powered by WordPress
" Wszytkie " prawa zastrzeżone
0   0   0   0   0   0
01.08.2007 - 19.05.2021 © Tworzenie stron
Entries (RSS) and Comments (RSS).