Jestem Blog

Noclegi Kraków – Florian

No Gravatar

Apartamenty Kraków Florian serdecznie polecają do organizowane przez nie wycieczki turystyczne po Krakowie ale i nie tylko. W ofercie znajduje się również Kraków, Wieliczka, Auschwitz oraz Wadowice.

Tyniec jest to miejscowość około 12 km od samego centrum Krakowa. Od XVIII jest to jedna z dzielnic z Krakowa. Znajdujący się tutaj klasztor Benedyktynów został ufundowany w XI wieku przez Kazimierza Odnowiciela. Wybudowany na wapiennym wzgórzu nad prawym brzegiem Wisły. Kiedy nastało Średniowiecze został on przekształcony w twierdzę warowną aby pełnić funkcje warowną i obronna przed najazdami Turków. Do dziś zachowały się jedynie fragmenty romańskich zabudowań, natomiast kościół pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła jest wykonany w stylu barokowym. Godne polecenia są również m.in. krużganki klasztorne a także pozostałości po dawnych zabudowaniach wzgórza. Mieszkający tu bracia Benedyktyni prowadzą spokojny, ascetyczny tryb życia w myśl łacińskiej zasady “ora et labora” – módl się i pracuj. Najbardziej znany i popularny spośród wszystkich zakonników jest Ojciec Leon Knabit – filozof i teolog. Jest on autorem licznych książek, esejów oraz publikacji. Poruszane są w nich problemy współczesnego człowieka-czytelnika. Najsłynniejszą pozycją jest “Schody do Nieba”. Od niedawna do Tyńca prowadzi trasa rowerowa o długości 7 km.

Kraków oferuje znakomitą bazę noclegową, jednym z takich miejsc jest godny polecenia :grimace: Hotel Kraków Florian, usytuowany niedaleko centrum starego miasta.

Podobne notki

***

 

 

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby napisać komentarz.Jestem Blog is proudly powered by WordPress
" Wszytkie " prawa zastrzeżone
0   0   0   0   0   0
01.08.2007 - 19.05.2021 © Tworzenie stron
Entries (RSS) and Comments (RSS).